Nic tak nie pobudza do działania jak pierwsze promyki słońca po długiej oraz mroźnej zimie.
Nikt jednak nie jest w stanie przebywać na słońcu długiego czasu, szczególnie jeśli chodzi o niezwykle upalne, wakacyjne dni. Co zrobić, żeby czas spędzony na tarasie nie owocował oparzeniem słonecznym?

Najlepsze rozwiązania

Istnieją różne, oryginalne sposoby, by zmniejszyć nasłonecznienie na tarasie.
Atrakcyjnym rozwiązaniem będą nasadzenia w niedalekiej okolicy tarasu. Uzyskanie należytej wielkości roślinności jest jednak nadzwyczaj czasochłonne. Nie należy jednak sadzić rozłożystych drzew bezpośrednio obok domu. Mogą bowiem stwarzać zagrożenie np. podczas burzy. Korzenie dużych roślin mogą wrosnąć pod fundamenty domu, przez co jego konstrukcja będzie nadwyrężona. Może to rzutować na bezpieczeństwo mieszkańców. Dużo bezpieczniejszym rozwiązaniem wydaje się zakup parasola ogrodowego. Jeżeli jednak przestrzeń naszego tarasu jest bardzo duża, to zapewne żaden, nawet najokazalszy parasol, nie osłoni jej w całości. Można skorzystać z innego rozwiązania. Fantazyjnym sposobem na odseparowanie się od promieni słonecznych jest pergola. Na konstrukcji tej możemy obsadzić pnącza różnych roślin, a dzięki temu uzyskamy pożądany przez nas w upalne dni cień. Nie spodziewajmy się jednak, że uchronią one nas przed słońcem całkowicie. Promienie słoneczne nie będą miały kłopotu żeby przedrzeć się między przerwami w nasadzeniach. Pragnąc odciąć się całkowicie od uciążliwego słońca warto zainwestować w trochę droższe, jednak o wiele korzystniejsze rozwiązanie.

Różne konstrukcje zadaszeń

Niesamowicie powszechne w ostatnich latach stało się zadaszenie tarasu z poliwęglanu. W marketach znajdziemy bogactwo typów tej popularnej oraz praktycznej konstrukcji. Niekiedy sam dach z podporami jest odpowiedni. Czasami warto zainwestować w dodatkowo montowane boczne ściany. W zależności od naszych indywidualnych preferencji, zadaszenie może obejmować cały taras, bądź tylko jego część. Zadaszenia tarasów mogą być zrobione z różnych materiałów. Najpopularniejsze w ostatnich latach są te drewniane.

Written by