Lampy sufitowe do pokoju dziennego przeważnie spełniają oświetlenia głównego. Nie musimy oczywiście odbierać im finkcji dekoracyjnej, która bez wątpienia powinna dopasować się do wystroju pokoju. z aranżacją mieszkania. Naczym się skupić kupując oświetlenie do naszego wnętrza?

Żyrandol? A może coś innego?

Lampy sufitowe do salonu, które pojawiają się w kolekcjach sklepów oświetleniowych argumentują, że pomysły designerów są nieograniczone, a zakup wyszukanej lampy nie musi być powiązane z dużymi kosztami. Podjęcie decyzji dotycząca designu nowego oświetlenia nie nie jest taka prosta. Zawsze na starcie zadajemy sobie proste pytanie: jakie zadanie koniecznie muszą wypełniać lampy sufitowe do salonu?

Przy zakupie koniecznie weźmy pod uwagę rozmiar wnętrza oraz jego charakter. W sytuacji gdy naszym zadaniem jest nowe oświetlenie do pokoju czysto reprezentacyjnego trzeba będzie niezaprzeczalnie więcej niż jednego punktu oświetleniowego. W tym przypadku lampy sufitowe do salonu będą dodatkowo musiały dawać światło jasne oraz wyraziste.

W inny sposób przygotujemy salon, jaki jest zarazem miejscem odpoczynku, punktem do spotkań oraz kącikiem pracy. W takim przypadku lampy przeznaczone do salonu lepiej umieścić w centralnym punkcie wszystkich stref. W miejscu wyposażanym do pracy, czy nauki, może to być mała lampa czy plafon, które emitują równomiernie rozproszone, zmiękczone światło i wzbogacić je o światło punktowe. Punkt relaksu potrzebuje oświetlenia o ciepłej tonacji, a ta strefa, gdzie przyjmujemy naszych gości może być doświetlona designerską lampą.

 

Written by