W ubiegłych latach zaobserwowaliśmy znaczący spadek bezrobocia. Wiąże się to ze skokiem gospodarczym i niżem demograficznym, co z kolei prowadzi do niedoborów pracowniczych. Nie umiejąc znaleźć pracownika na etat, wiele biznesmenów korzysta z outsourcingu pracowniczego.

Fakty na temat outsourcingu pracowniczego

Przedsiębiorstwa w Polsce nieraz walczą ze zmiennością otoczenia politycznego i społecznego. Pragnąc pozyskać doświadczonych pracowników należy skorzystać z outsourcingu pracowniczego. Outsourcing pracowniczy to nic innego jak usługa zatrudnienia zewnętrznego. Kwestię rekrutacji pracowników należy scedować na agencję pracy tymczasowej. Takie rozwiązanie ma wiele zalet. Firma między innymi nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z pracownikiem tymczasowym.

Opłaca tylko stawki uzgodnione z agencją pracy. Rozwiązanie to również oszczędza kosztowny czas pracowników z działu kadr. Pracownicy zewnętrzni zatrudniani są jedynie wtedy gdy firma potrzebuje ponadplanowej siły roboczej, dzięki czemu zauważa się znaczne oszczędności. Outsourcing pracowniczy wydaje się być wyjątkowo korzystny dla osób, które poszukują dorywczej pracy oraz chcą mieć dużą elastyczność w doborze wykonywanych zadań.

Czy outsourcing pracowniczy ma jakieś wady?

Choć zatrudnianie pracowników z zewnątrz, kojarzy się z wyraźnymi korzyściami, warto pamiętać, iż pracownik zewnętrzny nie będzie znał zwyczajów istniejących na terenie danego przedsiębiorstwa. Prawdopodobnie będzie mu obca misja i wartości, które wyznaje pracodawca. Wady outsourcingu pracowniczego są tak nieliczne, iż decyduje się na niego coraz więcej inwestorów Można szacować, iż outsourcing pracowniczy z roku na rok będzie coraz bardziej popularny.

Written by