Bielsko – Biała zazwyczaj jest trzecim z najbarwniejszych miast umieszczonych u stóp Beskidu Śląskiego. Poprzednio dwa oddzielne centra, Bielsko a także Biała, współcześnie tworzą jeden z najatrakcyjniejszych miejscowości na rejonie województwa śląskiego. Pokaźne zabytki zachwycą pasjonatów zwiedzania zaś dla podróżników górzystych najoczywistszą korzyścią Bielska zwykle jest bogata sieć szlaków turystycznych w okolicach miasta. Beskid Śląski tudzież Beskid Mały to linie górskie, których szpice opasują miejsce z 2 ścian, zapraszając do pieszych eskapad.

Ważnym punktem Bieska zazwyczaj jest rynek Chrobrego. Ponad nim góruje zamek Sułkowskich, będący obecnie siedziba muzeum. Oryginalne jest zdecydowanie nie tylko wyposażenie pałacu, ale i jego bryła zewnętrzna. Tu neogotycki a także neorenesans kojarzą się ze sobą, wzbudzając, że owa piękna budowla zwykle jest drugim z najwspanialszych budynków w tym miasteczku.

Dostrzegalnie mniej znaczący niżeli plac Chrobrego bez wątpienia jest bielski rynek, na którym panuje pustka oraz klimat. Otaczają go niezwykłe rezydencje z XVII tudzież XVIII wieku. Okrasą placu były i będą również postawione na nim postacie św. Jana Nepomucena a także Neptuna. Inną atrakcją Bielska jest unikalny w Naszym kraju obelisk Marcina Lutra, który znajduje się na terenie „Bielskiego Syjonu”. To znaczące miejsce dla miejscowych ewangelików, którzy oczywiście mają swą świątynię. Wypada wpisać dla przykładu w Internecie taxi Bielsko i w trakcie paru chwili znajdziesz taryfiarza, który obwiezie Cię po wyjątkowych atrakcjach w naszym mieście. Wiele staroci wypada zaobserwować jednocześnie w Białej. Takie przede wszelkim wspaniały ratusz a dodatkowo nietuzinkowy monument Reksia.

Written by