Oparte o naturalne składniki właściwości prozdrowotne oleju kokosowego cieszą się coraz większym uznaniem – jednak jak można się temu dziwić! Genialnie sprawdza się bowiem nie tylko jako dodatek do potraw, lecz również w przemyśle kosmetycznym. Co sprawia, że preferujemy olej kokosowy oraz jak zastosować go do regularnej pielęgnacji?

Olej kokosowy – preparat o mnóstwie sposobów na zastosowanie

Naoczne zastosowanie tego produktu zapewnia moc korzyści, , które niezaprzeczalnie przyjmie z entuzjazmem większość przedstawicielek płci pięknej troszczących się o piękno. Używanie oleju w kosmetyce to nie tylko pielęgnacja skóry (szczególnie wysuszonej) – mimo iż z pewnością od tego warto rozpocząć. Produkt wyróżnia się silnym działaniem odżywiającym oraz nawilżającym, zaś poza tym idealnie się wchłania oraz roztacza dookoła tak bardzo ubóstwianą przez nas woń. Wcierany na twarz, unicestwia trądzik poprzez zawieranie przeciwdziałającego bakteriom kwasu laurynowego; zapewnia dodatkowo zabezpieczanie skóry przed słońcem. Równie chwalonym wariantem serum na jego bazie są specyfiki do głowy. Posiadające w swoim składzie olej kokosowy odżywki , jak również maseczki trwale wzmacniają kosmyki oraz przeciwdziałają ich zbyt dużemu wysuszaniu.

Jak wykorzystać olej kokosowy do domowej wytwórni kosmetyków?

Poza powyższymi zastosowaniami, olej posłuży również jako podstawa do stworzenia różnych naturalnych preparatów które posłużą naszemu zdrowiu i urodzie. Będąc zaopatrzonym we właściwe składniki, mamy okazję stworzyć w zaciszu mieszkania specyfiki, które odnajdą się jednakowo rewelacyjnie jak znane kosmetyki. Wykorzystując olej kokosowy, możemy choćby indywidualnie uzyskać mającą właściwości wybielające pastę do zębów pozbawioną fluoru i efektywnie zwalczającą próchnicę. Innym zachwycającym pomysłem na samodzielne przygotowanie jest naturalny antyperspirant. Wystarczy wymieszać sodę oczyszczoną, olej kokosowy oraz olejek eteryczny posiadający właściwości antyseptyczne – tym sposobem stworzymy zupełnie sprawdzony specyfik uwolniony od bezużytecznych dodatków. Wśród bezpiecznych sposobów na jego stosowanie odnajdzie się również przestrzeń na opisaną wcześniej maseczkę do włosów i peeling oczyszczający. Mężczyźni zaś najczęściej stosują olej kokosowy zamiast pianki do golenia. Z tego wynika, że możliwości istnieje bez dwóch zdań bardzo wiele!

Written by