Prawdziwa skórzana torebka to znacznie lepszy wybór niż syntetyki. Jest wyjątkowo wytrzymała, dzięki czemu może służyć nam przez lata – a do tego zawsze w modzie. Jeżeli marzymy o nowej, wysokiej jakości torebce, a nie chcemy wydawać na nią ogromnych kwot, znakomitym wyjściem może okazać się hurtownia torebek skórzanych, w której cena nigdy nie powinna stanowić bariery nie do pokonania.

Żeby torebka wykonana ze skóry służyła nam przez wiele sezonów, trzeba jednak porządnie się o nią zatroszczyć. Skóra wymaga od nas specjalnych zabiegów i już od początku potrzebuje więcej uwagi niż tworzywa sztuczne. Fundamentalnym krokiem, który musimy wykonać po nabyciu torby, jest jej zabezpieczenie, czyli impregnacja. Wystarczy wyposażyć się w przeznaczony do tego preparat, jaki powinna zapewnić każda porządna hurtownia torebek skórzanych. Zabieg impregnacji warto powtarzać co około trzy miesiące. W ten sposób skóra, z której wykonana została nasza torebka, zachowa odpowiednią elastyczność. Należy zwrócić również uwagę na to, aby przypadkiem skóra nie była eksponowana przez dłuższy czas na promienie słoneczne – staje się wówczas znacznie bardziej podatna na blaknięcie.

Oczyszczanie skórzanej torebki powinno być każdorazowo wykonywane przy pomocy wilgotnej, czystej ściereczki. Zdecydowanie nie powinniśmy wykorzystywać do tego środków chemicznych o ostrym działaniu. Warto pamiętać, że nie jest także trafionym pomysłem używanie do tego celu pralki. Skóra najpewniej zacznie w praniu pękać, co doprowadzi nieodwracalnych zniszczeń. Warto pamiętać też o tym, że skóra musi oddychać. Najlepszym dla niej środowiskiem będzie woreczek wykonany z bawełny, którego nie należy hermetycznie domykać.

Written by