Zwykle sufit pozostaje powierzchnią, którą niezbyt sumiennie się zajmujemy. Inne płaszczyzny przykuwają chętniej uwagę domowników. Tymczasem sufit nie zachęca jednostajnością i nie potrafi zaskoczyć. Jak ozdobić sufit w salonie w sposób interesujący i bardziej wyrazisty?

Postaw na belki na suficie. Warto!

Niemal zawsze zdają egzamin stylizacje w stylu rustykalnym. Można za ich sprawą ozdobić dowolne wnętrze, licząc do tego także nasz największy pokój. Klimatu rustykalnego można dodać choćby tylko przez odpowiednie ozdobienie sufitu. To całkiem nieskomplikowane, kiedy stawiamy budynek od podstaw i da radę wyeksponować widoczne drewno na suficie. Mamy do dyspozycji niejeden sposób – pomalować na dowolny kolor lub zatrzymać barwę drewna i ewentualnie lekko przetrzeć, co sprawi, że nadamy im odrobinę postarzonego charakteru. Dodatkowo da się je wykorzystać na oryginalne zdobienia, np. światełka w naturalnym spektrum, dzięki czemu pokój będzie oazą przytulności.

Jak zdecydować się na odcień sufitu w salonie?

99 na 100 – ludzie w dużej mierze pozostawiają sufit w barwie białej, niezależnie od tego, jakie farby położyli na ścianach w danym pokoju. Ciężko mieć coś przeciwko odwiecznemu sposobowi. Trzeba pamiętać, że nie w każdym wnętrzu sprawdzi się sufit w szalonym kolorze. Przy obniżonym pułapie na przykład nie używa się ciemnego sufitu, bowiem obniży to optycznie wnętrze. W takim wypadku pozostają specjalne detale, np. listwy. Kiedyś stosowano ich całkiem sporo, więc niekiedy to wyłącznie rzecz odnowienia. Nie jest problemem wykreować też własne sztukaterie na suficie całkowicie od podstaw.

Sprawdź, w jaki sposób żyrandole nowoczesne do salonu wpływają na urodę Twojego mieszkania

Innym sposobem na odmianę sufitu jest nowe oświetlenie. Żyrandole nowoczesne mogą odmienić look wnętrza dzięki skromności i oryginalnej stylistyce. Te właściwości nie przekreślają ich atrakcyjności wizualnej, a dodatkowo wpływają na nadanie całości oryginalnego charakteru. Skromny design w klimacie skandynawskim lub loftowym promuje atrakcyjne żyrandole nowoczesne. Przeważnie za ich efektowność odpowiada duża ilość szkła.

Written by