Polska przyciąga gości turystycznym potencjałem. Mamy niezwykłe szczęście, z perspektywą wypoczynku zarówno nad morzem, jak i w wysokich górach. Do naszej dyspozycji pozostaje tu dodatkowo sporą ilość miejsc przystosowanych do biwakowania.

Kierunek pobytu będzie uzależnione przede wszystkim od naszych preferencji. Gdy będziemy mieli ochotę na plażę, powinniśmy szukać miejsca na wybrzeżu Morza Bałtyckiego. Gdy zapragniemy spędzić wypoczynek preferując ruch i aktywność, pojedziemy na południe w jedno z wielu pasm górskich – tych na szczęście w naszym kraju nie brakuje.

Tutaj kempingi czekają na gości często w niezwykłych lokalizacjach. Niemalże w każdym województwie istnieje możliwość, by spędzić kilka dni pod namiotem bądź w przyczepie kempingowej. Niezależnie od tego, jak długo będziemy używać naszego pojazdu, trzeba go odpowiednio przygotować. Skontrolowanie sprawności przyczepy jest czymś absolutnie niezbędnym, nim wyruszymy w drogę. Gdy coś okaże się szwankować, musimy usunąć awarię. Na pewno gdzieś w pobliżu działają placówki handlowo-naprawcze, które znajdą dla nas pasujące sprzęt kempingowy. Dzięki temu będziemy mieć gwarancję, że nie zaskoczy nas żadna usterka czy awaria.

Najwięcej ofert zakotwiczenia nad morzem będzie czekać na nas na Pomorzu. Niezwykle popularny w tych okolicach jest plac o nazwie „Maszoperia”. Położony na Helu, stanowi doskonałą letnią alternatywę, szczególnie dla wypoczywających w nieco większym gronie. Ważnym atutem tego miejsca jest możliwość skorzystania z usług animatorów, którzy potrafią uatrakcyjnić czas najmłodszym. Inną opcją jest możliwość skorzystania ze szkoły windsurfingowej.

Miłośnicy chodzenia po górach zapewne zadowoleni będą z wypoczynku na polu kempingowym o nazwie „Camping Europa Olza”. Leży on w województwie śląskim, na obszarach wysuszonego rozlewiska rzeki Olzy. Powody do zadowolenia będą tam mieli zwłaszcza wędkarze, gdyż znajduje się tam idealny akwen dla miłośników łowienia ryb.

Written by