W Trójmieście, dokładnie pomiędzy Gdańskiem i Gdynią – jeden z najważniejszych bałtyckich kurortów: Sopot. O każdej porze roku zawsze można spotkać tam licznych turystów, przybywających w celach rekreacyjnych, ale też dla zdrowia. Gdybyśmy mieli wymienić kierunki, które nieodmiennie przydadzą się jako cel długiego czy krótkiego wyjazdu, Sopot niewątpliwie znajdzie się w czołówce każdego zestawienia.

Co warto zobaczyć w tym miejscu? Przede wszystkim najsłynniejsze molo w kraju!

Najwięcej znaczy decyzja, po co przybywa się do Sopotu. Jeśli to jedynie turystyka i pobyt przeznaczony jest na zwiedzanie, to możliwości jest mnóstwo. Nawet weekendowy wyjazd dostarczy sporo opcji – spacerując po zakątkach tutejszych plaż i stylowego centrum zobaczymy rzeczywiście dużo. Każdy, kto przybywa tu po raz pierwszy, musi zacząć od imponującego obiektu architektonicznego, czyli liczącego 511 m sopockie molo. Jest to miejsce obowiązkowe dla każdego przybysza. Najlepsze do spacerowania, robienia zdjęć i doświadczania niesamowitych zachodów słońca. Czekają tu na nas 2 elementy niezwykłych rozmiarów morskiego duktu: pierwsza znana jako Skwer Kuracyjny przy brzegu, druga wchodzi na spory dystans w morze. Molo słynie z ciekawych eventów, festynów i imprez okolicznościowych. Przy pomostach najczęściej cumuje dużo łodzi. W okresie zimowym nadchodzi spokój. Warto wtedy podpatrywać zwolniony nurt życia w bałtyckim miasteczku. Mimo spokoju miasto pozostaje jak zawsze nastrojowe i pełne optymizmu.

Jak ciekawie spędzić czas w Sopocie?

Sporym udogodnieniem dla turystów jadących do Sopotu będzie info o aktualnej pogodzie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę „Sopot kamera”, by zobaczyć na żywo, czego spodziewać się na ulicach i trasach turystycznych w pobliżu miasta. Kamera ulokowana na molo umożliwia podpatrywanie tego, co w tej chwili mamy na plaży, m.in. widok przystani jachtowej czy Skweru Kuracyjnego.

Jeśli pogoda dopisuje, warto pospacerować wzdłuż brzegu lub wybrać się do trójwymiarowego Parku. Oprócz tego koniecznie trzeba odwiedzić inne zielone części miasta. Na chętnych czekają Łysa Góra i stok narciarski. Zimą można poszusować na nartach, co spodoba się licznym gościom. Tuż przy górze znajduje się majestatyczna Opera Leśna, której niezobaczenie byłoby sporym błędem. Inną opcją na słoneczne dni będzie wyprawa nad Staw Nowowiejski.

Dokąd w Sopocie można się wybrać podczas deszczu

Wystarczy wziąć mapę do ręki, aby stwierdzić, jak wiele atrakcji czeka na wczasowiczów także w czasie niepogody. Turystów zaprasza Dworek Sierakowskich, w którym odbywają się czwartkowe koncerty. Warto też odwiedzić Muzeum Sopotu w Willi Claaszena, bardzo urokliwe miejsce. Obowiązkowo trzeba przejść słynnym traktem spacerowym Monciakiem. W połowie drogi można dostrzec niezwykłą bryłę architektoniczną, Krzywy Domek. W pobliżu mieści się wiele wiele klimatycznych kafejek i restauracji, gdzie zjemy coś i odsapniemy.

Jeżeli ktoś szuka najlepszego adresu na urlop, może wybrać Sopot Kamera live ukazuje wyłącznie zapowiedź piękna kurortu, które trzeba poznać z każdej strony. Tak czy inaczej warto pooglądać rytm życia w Sopocie, by się przekonać, że możemy tam zawitać o każdej porze roku.

Written by