Każdy region ma swój unikalny styl, który niepodobna pomylić z jakimś innym miejscem. Łódź jest w tej kategorii wyjątkowa – nie raz słyszało się opinię, że to jedno z najbardziej ekscentrycznych miejsc na całym świecie. Industrialne miasto zadziwia mnogością lokalnych zabytków, jakich nie zlokalizujemy gdzie indziej. Co zwłaszcza rozsądnie jest zobaczyć, spędzając tam zaledwie 2 dni?

Zwierzając nowe miasto, często musimy jakoś dać sobie radę z długim spisem atrakcji do zaliczenia – niestety czas nas ogranicza. Jak więc zacząć? Łódzkie ciekawostki to absolutnie nie tylko charakterystyczna ulica Piotrkowska czy rozrywki obecne w starej fabryce Izraela Poznańskiego, a więc dzisiejszej Manufakturze. Oczywiście, są to landmarki, które koniecznie musimy odwiedzić, natomiast nie możemy na nich poprzestawać. Najlepiej wybrać się też w takie miejsca jak Biała Fabryka Geyera, Księży Młyn czy też zabytkowa elektrownia miejska EC1. Obowiązkowych atrakcji jest z pewnością zdecydowanie więcej, ale plan zwiedzania będzie zależeć od tego, na ile planujemy swój pobyt oraz czy ewentualnie będziemy mogli go przedłużyć. Turyści, którzy zadecydują, by zostać na troszkę dłużej, zapewne bardzo chętnie udadzą się także do zoo albo aquaparku.

Na wyszczególnienie bez wątpienia zasługują także muzea w Łodzi. W tej kwestii wyszperają coś dla siebie zarówno miłośnicy czasów minionych, techniki sprzed lat, jak również sztuki współczesnej – wybór nas nie ogranicza. To właśnie w tym mieście funkcjonuje dodatkowo jedyne w naszym kraju Muzeum Kinematografii. Jeżeli jednak zmęczymy się już równie aktywnym okrywaniem tajemnic miasta, zawsze możemy wybrać się na spacerek po atrakcyjnych parkach czy także na wędrówkę szlakiem sławnych na cały świat murali. Podczas przemierzania ulic miasta na pewno dojrzymy niejedną rzecz, która pozytywnie nas zaskoczy!

Written by