Otworzenie własnej działalności to niepowtarzalne doświadczenie i niekończące się możliwości – dlatego trudno się dziwić, że osoby pracowite, gotowe do działania i pomysłowe, zrobią wszystko co w ich mocy, by zbudować zespół, który pomoże firmie znacznie się wzbogacić. Zdobycie tego typu ludzi to jedno, jednak ich stopień zmotywowania, wzmacnianie wzajemnych relacji i stworzenie satysfakcja pracowników, to odrębna kwestia.

Spotkania integracyjne po godzinach oraz wspólne zabawy, mogą doskonale wpłynąć m. in. na wzajemne stosunki pracowników, wydajność i efektywność – pierwsze efekty widoczne są bardzo szybko. Najczęściej wybieraną formą integracji jest wspólne piwo, kręgle, escape room albo… gry laserowe! Mając za przykład takie miasto jak bilard Łódź, strzelnica czy dla miłośników mocnych wrażeń: paintball też wydają się całkiem trafionym pomysłem. Co zatem powinniśmy wybrać dla swojego zespołu?

Na pewno należy przyjrzeć się charakterowi współpracowników, gdyż niezadowolony i słabo zharmonizowany team może zapomnieć o wygranej – natomiast wspólna chęć działania będzie potęgować uciechę. Po zmożonej aktywności można zaaranżować ognisko, przy którym pozostała część wieczoru popłynie z dźwiękiem znanych i lubianych melodii, przy pogawędkach i żartach. Z pewnością spędzimy czas w miły sposób.

Co z paintballem? Jest to nie rozrywka dla wszystkich a cios kulką z farbą bywa niekiedy bolesny, zatem część z nas może być średnio zafascynowana taką rozrywką. Następną słabością jest koszt, ponieważ za każdą osobę będzie trzeba zapłacić szacunkowo 50-100 zł. Pieniądze jednak nie powinny decydować o naszym wyborze, skoro firma realizuje tego typu pomysły jedynie raz na jakiś czas.

Written by