Najczęściej pomizerniały organizm tudzież taki, który posiada bliskość z osobą już zawirusowaną, zaczyna prędko zmagać się z wirusem będącym źródłem opryszczki. Rezultat? Swędząca i lekko czerwona wyprysk, głównie powstająca na powierzchni naszych warg. Jak możesz sobie dawać radę z wirusem opryszczki?

Mizerna wytrzymałość Twojego organizmu, a do tego nie przestrzeganie głównych reguł higieny doprowadzają do tego, że nietrudno o powstanie opryszczki. Jej punktem wyjścia jest prątek Herpes simplex. Na wstępie wokół warg pojawia się coraz mocniej zwracająca uwagę czerwona plamka, która zaczyna świerzbieć i szczypać. Niebawem po tym pojawiają się purchle wypełnione boleśnie płynem surowiczym, wówczas dochodzi do ich pęknięcia, a w rezultacie pojawia się skrzep.

Użycie któregoś z powszechnie masowych, aptecznych medykamentów na opryszczkę, jak na przykład przeciwwirusowy środek Neosine, pomaga stosunkowo prędko i skutecznie dać sobie radę z opryszczką. Wypada mieć aczkolwiek na względzie, że jest to schorzenie o charakterze cyklicznym, z racji tego nie wolno zapominać o przestrzeganiu zasad higieny osobistej, ale także o konsultacji lekarskiej, w przypadku, gdy opryszczka powtarza się raz po raz, więcej niż trzy do pięciu razy do roku, a do tego pojawia się nie tylko w okolicy ust.

Z rzadziej ujawniającą się opryszczką wargową, łatwo rozprawić się nadto domowymi sposobami. Na piątkę odnajdzie się melisa oferująca swoim skłądem funkcje antywirusowe a także antybakteryjne. Wystarczy sięgnąć po kompresy z melisy, gdyż znajdziemy wschowane w niej taniny i kwasy fenolowe radzą sobie zadzwiająco szybko z walką z chorobą. Jednakie właściwości przejawia miód, który skutecznie likwiduje stan zapalny w zasięgu miejsca dotkniętego chorobą.

Mechanizm gojenia uaktywnia aloes – warto przełamać liść i miąższem przyłożyć go do krostki, a ponadto olejek z drzewa herbacianego, który należy przemieszać z kremem, trzeba dodać ledwie parę kropli, i tak sporządzony „kosmetyk” nacierać krostki.

Są to składniki, które znajdujemy prawie w dowolnej kuchni, a i zastosowanie ich, ażeby prędzej dać sobie radę z opryszczką i podkręcić także postęp leczenia, nie potrzeba  mozolnych przedsięwzięć.

Written by