Utrzymanie kamperów w dobrym stanie nieodzownie wiąże się z wydatkami. Zapewniają one jednak przeżycie fantastycznych przygód oraz odwiedzenie miejsc, niedostępnych w biurach wycieczkowych. Osoby nigdy nie mające do czynienia z kamperami mogą bać się, iż kierowanie nimi jest szalenie trudne. Dla amatorów niezmiernie pomocny okaże się napęd do przyczepy kempingowej.

Czy potrzebuję napęd do przyczepy kempingowej?

Każdy kierowca wie, jak wiele wysiłku oraz uwagi pochłania manewrowanie samochodem osobowym na parkingu, w ciasnych ulicach, na wzgórzach i wyboistych obszarach. Nietrudno sobie wyobrazić, iż parkowanie kamperem jest jeszcze bardziej wymagające.
To nie lada wyzwanie, aby dużą oraz o wiele cięższą maszynę, odpowiednio ustawić, i przy okazji niczego nie porysować. Napęd do przyczepy kempingowej to urządzenie, które w znaczny sposób uprości nam parkowanie. Choć nie należy do najmniejszych wydatków, to jednak wpływa na możliwość bezproblemowego kierowania przyczepą, w rozmaitych warunkach, i to bez podpinania do pojazdu.

Napęd do przyczep kempingowych – najważniejsze korzyści

Napędy do przyczep kempingowych wpływają na możliwość niezwykle precyzyjnego ustawienia przyczepy, nawet bez podpinania jej do pojazdu. Pilot daje nam możliwość zdalnego sterowania przyczepą, ograniczając wysiłek przy parkowaniu do minimum. Dzięki napędowi, nawet dużą oraz ciężką przyczepę dwuosiową, można szybko i bezpiecznie zaparkować na wzniesieniu, nierównym terenie. Możliwość precyzyjnego postawienia przyczepy będzie przydatna szczególnie na ciasnych miejscach parkingowych, gdzie nie możemy przyzwolić sobie na nieostrożny ruch.

Napęd typu mover – konstrukcja i działanie

Pośród napędów do przyczep kempingowych, pojawia się urządzenie manewrujące typu mover. Jego zasada działania polega na przekazaniu ruchu obrotowego z rolki roboczej, która jest napędzana akumulatorem, na oponę. Montaż napędu typu mover jest niezmiernie łatwy, poradzi sobie z nim nawet amator. Najłatwiej steruje się moverem, gdyż do dyspozycji użytkownika jest pilot.

Kupując napęd do przyczepy kempingowej warto zasięgnąć opinii ekspertów tematu. Ostateczna decyzja musi jednak być zgodna z własnymi wymaganiami oraz faktycznymi potrzebami. Pragnąc by nabytek cieszył nas przez wiele lat, warto skupić się na przestudiowaniu wszystkich funkcji, konstrukcji jak również trwałości wykonania napędu.

Written by